“YKS SINAVINA DOĞRU “BETHFEEL – MASTERY” MODELİ”

“YKS” yeni sınav sistemimizin nasılına ilişkin bilgiler ortaya çıkarken kaldırılan “TEOG” sınavına ilişkin tartışmalar hala devam ediyor. 
MİLLİ PROGRAM BAKANI İSMET YILMAZ’IN “NİTELİKSİZ” SORUMSUZLUĞU 
Milli Programları Bakanı Sn. İsmet Yılmaz’ın kaldırılan Teog sınavının yerine getirilen Mahalli yerleştirme Sistemi açıklamasında sorumsuzca kullandığı “NİTELİKSİZ” sorumsuzluğu tüm bireylerin kafasını karıştırmıştır. Nedir “NİTELİKLİ” ve “NİTELİKSİZ” okul kavramı? 
Gerçekte Niteliksiz okulların sorumluluğu, bununla ilgili yapılması gerekenlerin yetkisi Milli Programları Bakanı dışında kimdedir? 
Acaba Niteliksiz okullarımızı Nitelikli hale getirmek için bir yetkili aradığımızı söylesem abartmış olur muyum sizce? Hayır hiç de abartmış olmam. 
Çünkü %90 niteliksiz okulumuz var deyip bu konuda sorumluluk ve çözümden uzak duran bir Milli Programları Bakanına sahibiz öyle değil mi? 
YGS VE LYS DEVRİ BİTTİ YKS BAŞLADI 
YKS Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı ile yeni bir süreç başladı. Bu süreçte akıllı çalışan, başarılı olmanın önündeki engellerden kurtulan bireyler istedikleri okulu kazanmayı başaracaklardır. 
YKS SİSTEMİNDE AİLE FAKTÖRÜ 
“YGS, LYS, TEOG” sınavları yürürlükten kaldırılmış olmasına rağmen; sınava girecek adaylar ve aileleri için hala kıyaslama ve tartışmalar devam ediyor. Çocuğu sınava girecek öğrencilerin aileleri için can alıcı önerim şudur ki; “TEOG, YGS, LYS” bitti. Farkları, avantaj ve dezavantajları bitti. 
Bunun farkında olun ve “YKS” de başarılı olmak için eyleme geçin…
YKS’DE BAŞARI ENGELLERİ 
Yeni bir sistem YKS. Tek oturumda kaderinizin şekilleneceği bir sınav sistemi başarı ölçülebilen bir kavramdır. Ölçemediğiniz bir şeyi geliştirip büyütme şansımız yoktur. 
Sınavın bir hafta sonunda tek oturuma toplanması adaylarda;
Sınav heyecanı, sınav kazanma kaygıları, bakar körlük, odaklanma sorunları, unutkanlık, özgüven eksikliği, başarı inancın da yoksunluk, başarılı olma korkusu, bıkkınlık ve isteksizlik, algıda sıkışma, aile baskısı, yetersizlik inancı, eleştirel içsel ses, hedef yoksunluğu, amaç mahrumiyeti vb. gibi düşünce ve duygu sorunları ortaya çıkacaktır. Başarı içsel bir oyundur ve önce kendi zihinsel + içsel dünyanızda kazanılması gerekir. 
BAŞARIYA GİDEN YOL ÖZBİLİNÇ VE BİLİNÇALTI BARKODLARINIZDA GİZLİ 
Evet yanlış okumadınız. Yaşarken başarıya giden tüm yollar bilinçaltınızdan geçiyor. Çok çalışmak hiçbir zaman başarıyı garanti etmiyor. Sadece akıllı çalışmak hiçbir zaman başarıyı garanti etmiyor. YKS sınav yolculuğunda içsel dünyanızda bilinçaltı barkodlarınızda heyecan, kaygı, odaklanma, içsel ses, korku, yetersizlik ve kendinizle ilgili inançsızlık varsa yapabileceğiniz tek ve en önemli şey bu sorunlardan bilinçaltı düzeyde kurtulmaktır. 
“SONUÇ HERŞEYDİR”
                         MUSTAFA KILINÇ 
Ancak başarının önündeki engelleri kaldırdığınızda başarının hazzını yaşarsınız. 
DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE BİR İLK “BETHFEEL – MASTERY” MODELİ İLE YKS SINAVINDA BAŞARI
Dünyada ve Türkiye’de ilk kez uygulanmaya başlanan “BETHFEEL – MASTERY” (Excelence in Behavior, Thoughts and Feelings) davranış, düşünce ve duygularda mükemmellik modeli NLP Lideri Mustafa Kılınç tarafından uygulanmaya başlanmıştır. NLP Lideri KILINÇ, Bilinçaltı gücünden farklı olarak “BETHFEEL – MASTERY” modeliyle özbilinç çalışmaları yapmaktadır. 
“BETHFEEL – MASTERY” ÖZBİLİNÇ MODELİYLE YKS 
Dünyada ve ülkemizde ilk kez NLP Lideri Mustafa Kılınç’ın NLPDAP kişisel ve kurumsal güç, başarı ve sevgi merkezinde uygulamaya başladığı “BETHFEEL – MASTERY” Modeliyle,
Sınav heyecanı, sınav kaygıları, eleştirel içsel ses, odaklanma sorunları, “algı- kodlama” sıkışmışlıkları, özgüven, fobi, travma, geçmiş yaşam başarısızlıkları, huzursuzluk, derin yas süreci, hormonal dengesizlik, hedefsizlik, bağımlılık, yetersizlik vb. gibi sorunlarınıza ÖZBİLİNÇ kodlamasıyla son veriliyor. Başarı, zenginlik, huzur ve güç ancak istenildiği ve beklendiği yere gelir. 
YKS yolculuğunda mazeretlere hayır, başarıların hazzına evet demek istiyorsanız yapmanız gereken şey eyleme geçmektir. 
Çünkü “İnsan Düşündüğü Kadar Güçlü İnandığı Kadar Değerlidir.”
                                                                            Mustafa Kılınç 
Basında Dap
Mustafa Kılınç Kimdir?
Who is Mustafa Kılınç?
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri
İnsan Düşündüğü Kadar Güçlü, İnandığı Kadar Değerlidir…
MUSTAFA KILINÇ