Ebru Polat'ın 'beynimi sildirdim' açıklamasına bir tepki daha!

Ünlü şarkıcı Ebru Polat, 'beynimi sildirdim' açıklamasına yanıt geldi. NLP Uzmanları Dernek Başkanı Mustafa Kılınç, Ebru Polat'ın açıklamaları ile ilgili, "İllüzyon ve yanlış bir açıklama" diye konuştu.

Ünlü şarkıcı Ebru Polat katıldığı bir televiyon programında 'Beynimi sildirdim' açıklaması ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Ebru Polat'ın bu açıklamalarına bilim dünyasından yanıt gecikmedi. Uzmanlar böyle bir şeyin mümkün olmadığı görüşünde. 

 "Yanlış bir açıklama"

 NLP Uzmanları Dernek Başkanı Mustafa Kılınç, şarkıcı Ebru Polat'ın "Beynimi sildirdim" sözleri ilişkin, "İllüzyon ve yanlış bir açıklama" dedi.

 Ebru Polat'ın açıklamasının halkta yanlış yorumlara yol açtığını belirten Mustafa Kılınç, "Beyninizi sildirmeniz mümkün değildir. Ancak geçmişten günümüze kadar olan süreçte sizi engelleyen her türlü olay, kaygı, kişi vb. kendini tekrar eden algıların bilinçaltı düzeyde silinmesi ve yeniden programlanması mümkündür" ifadelerini kullandı. NLP Uzmanları Dernek Başkanı, bilinçaltının ülkemizde 12 yıldır programlandığını söyledi.

 Ebru Polat ne demişti?

Şarkıcı Ebru Polat, katıldığı televizyon porgramında "Başınıza bir alet koyuyorlar. Sağ ve sol beyin arasında geçişi sağlıyor. Sol beyin duygu, sağ beyin de mantık.Duygusal anlarda sağ beyin yoğunlaşıyor. Bu alet iki tarafı dengede tutuyor. Dolayısıyla sağ beyindeki duygusallık azalıyor. Sildirme dediğimiz böyle bir şey. İlaç kullanmana hiç gerek kalmıyor. Bittikten sonra biraz baş ağrısı oluyor" şeklinde konuşmuştu. (Star)

Kaynak:http://www.acunn.com/magazin/ebru-polat-in-beynimi-sildirdim-aciklamasina-bir-tepki-daha-932501-haber

Basında Dap