Sınırsızsınız!

Gerçek şu ki kimse sizden daha iyi değil, kimse sizden daha akıllı da değil. Eğer biri şu anda sizden daha başarılıysa, bu sadece o kişinin Etki-Tepki Yasasının kişisel yaşamınızdaki uygulaması "öğren ve yap" şeklindedir.

Kişisel mükemmeliyete ulaşmak, sizin aldığınız-veya almadığınız-bir karardır. Ancak seçtiğiniz alanda kendinizi mükemmeliyete adamadığınız takdirde, ortalama performansınıza, hatta vasatlığa razı olursunuz. Kimse tesadüf eseri veya sadece her gün işe giderek mükemmel olmaz. Mükemmeliyet net bir karar ve bir yaşam boyu adanmışlık gerektirir.

Değişimin Sağlam Dayanakları

1.Bilgi ve beceri, yirmi birinci yüzyılın anahtarlarıdır. Olabileceğiniz en iyi insan olmak ve alanınızda zirveye tırmanmak, yaşamınızın her alanında kendi kendine disiplin ilkesinin uygulanmasını gerektirir.

2.Zihinsel zindelik, fiziksel zindeliğe benzer: Herhangi bir şey başarmak istiyorsanız, tüm yaşamınız boyunca üzerinde çalışmalısınız. Asla vazgeçemezsiniz. Zirvedeki yüzde 20'nin arasına katılmak ve orada kalmak istiyorsanız, kariyeriniz boyunca (ve yaşamınızın diğer alanlarında) sürekli-her gün, hafta ve yıl-öğrenmeye ve büyümeye devam etmelisiniz. Daha çok kazanmak için daha çok öğrenmelisiniz.

3.Başkalarının başardığını siz de başarabilirsiniz, ancak nasıl yapıldığını öğrenirseniz. Zirvedeki herkes bir zamanlar dipteydi. Ortalama gelire sahip ortalama veya yoksul ailelerden gelen veya ortalama koşullarla büyümüş pek çok insan, kendi alanlarındaki en seçkin bireyler oldular. Ve yüz binlerce, hatta milyonlarca insanın yaptığını siz de yapabilirsiniz.

"Bir şeyin yapılabileceğine dair en iyi kanıt, bir başkasının onu çoktan yapmış olmasıdır."

Bettrand Russell

Sıradanlık Sıra Dışılığa

Sık sık, sizin kadar zeki ve yetenekli olmayıp yaşamlarında olağanüstü başarılara imza atan insanlar görürsünüz. Sizi, sizden daha aptal görünen birinin sizden daha başarılı olması kadar çileden çıkaracak bir şey daha yoktur. Bu nasıl olabiliyor?

Yanıt çok basit: Yaşamlarının belirli bir noktasında, o insanlar, başarının anahtarının kişisel ve profesyonel büyüme olduğunu fark ettiler. Bu, kendilerini bir yaşam boyu öğrenmeye adamaktı. Şimdi işin sırrını anladınız mı?

İyi haber şu ki hemen her önemli beceri öğrenilebilir. Her iş becerisi öğrenilebilir. İş dünyasının herhangi bir alanında etkili olan herkes, bir zamanlar o alanda tamamen bilgisizdi.

Alanınızdaki en vasıflı, en saygıdeğer ve çok kazanan insanlardan biri olma yolundaki ilerleyişinizin başlangıç noktası gayet basittir. Bir karar verin!

Yaşamınızdaki her önemli değişimin, zihniniz yeni bir fikirle buluştuğu anda gerçekleştiği söylenir ve siz o zaman farklı ir şey yapmaya karar verirsiniz. Eğitiminizi tamamlamaya, becerilerinizi geliştirmeye ya da iyi bir üniversiteye girmeye karar verirsiniz. Yeni bir iş kurmaya karar verirsiniz. Belirli bir işe girmeye ya da kariyere başlamaya karar Paranızla belirli bir yatırım yapmaya karar verirsiniz. Ve özellikle, kendi alanınızda en iyi olmaya karar verirsiniz.

Çoğu insan mutlu, sağlıklı. Zayıf ve zengin olmak istediğini söyler. Dilemek ve ummak yeterli değildir. Kendiniz için belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için her türlü bedeli ödemeye hazır olduğunuza dair net, anlaşılır, kesin bir karar vermelisiniz. Bu kararı vermeli ve sonra da arkanızdaki zihinsel köprüleri yakmalısınız O andan itibaren, zirvedeki yüzde 20'ye ve ötesine-ulaşana kadar kendiniz ve mesleğiniz üzerinde çalışmaya devam etmeye kararlı olmalısınız.

"Eğer istersen, en küçük görevi bile coşkulu bir yaratıcılıkla başarabilirsin.Zihinsel değişimin gerçek anlamı budur."

Mustafa KILINÇ

 

HAYATINIZI KAZANIN BUNUN İÇİN;

*Kararlı olmak en önemli güçtür.

*Dilemek ve istemek yerine değişin. Değişimi amaç edinin.

*Her değişim için sağlam bir dayanağınız olduğunu bilin.

*Kendinizi adayın. Ancak o zaman hayatta kazanan olursunuz.

*Kendinize neden diye sormayı bırakın. Nasıl yaparım nasıl fark yaratabilirim diye sorun.

*Aslında çok basit olan; "ÖĞREN ve YAP" kalıbını kullanın.

*Yeteneklerinizi geliştirip. Ayağa kalkın.

*Kazanma becerileriniz üzerine odaklının. Odaklandığınız her şeyi büyütüp güçlendirirsiniz.

*Her zaman; her şeyin bağlama göre değiştiğini hatırlayın. 

*Zihniniz açık olduğunda kesinlikle değişecektir. Zihninizi açın.

"Aklınız,ruhunuz,kalbiniz,hayatınız beyniniz.Tüm bu karmaşık yapı çalışırken değişim bekler.Geçiş başlatmak için,zihninizdeki vitesin değişmesini bekler.Çünkü zihninizi değiştirdiğinizde ,bütün dünya da sizinle birlikte değişecektir."

Mustafa KILINÇ

 

HAYATINIZI KAZANIN

*Yaşam sürecinde değişmeniz gerektiğinin farkında olun. Bir başkasını değiştirmekten uzaklaşın. Tabi ki bir değişim uzmanı değilseniz profesyonel mesleğiniz NLP DAP değişim koçluğu değilse tek işiniz kendinizsiniz. Kendinizi değiştirin.

*Farkında olmak ve odaklanmak birer kişisel güçtür. Bu gücünüzü kullanın.

*Hiçbir şey ne iyidir ne de kötü. Onu iyi ya da kötü yapan tek şey sizin ona yüklediğiniz anlamdır. Algılarınızın farkında olun.

*Her zaman amaçlı yaşayın. Çünkü algınız amacınızı takip eder.

*Düşünme şeklinizi değiştirin. İmkânsız gibi görünen her olayda, durumda kendinize ya olursa? diye sorun.

*Hatırlamanızı isterim ki;

Nehrin akışı süreklidir ve su asla aynı su değildir. Sizde asla eski siz değilsiniz.

*Değişmeye karşı direnç göstermekten vazgeçin. Çünkü bu sizi amacınıza taşımaz.

 Buna hakkınız var ve siz bunu hak ediyorsunuz.

 Hak ediyorsunuz öyle değil mi?

 E-v-e-t                        E-v-e-t                        E-v-e-t

Basında Dap